Analýza otevřených odpovědí

Velmi pravidelně za námi chodí naši uživatelé z výzkumných agentur a oddělení, státních organizací i vysokých škol, protože každý den zpracovávají textová data. Většinou se jedná o odpovědi na otevřené otázky v dotaznících nebo komentáře na webu či maily. Mnoho dat jsou schopni zpracovávat v SPSS, ale textová data ne.

Před několika měsíci jsme uvedli na trh textminingový nástroj ACREA Text Mining, který dokáže nestrukturovaná data převést do tabulek, které lze dále strojově využívat a exportovat již uchopitelné výstupy. Tato data jsou pak určená k dalším analýzám. Tento modul je určený pro velmi komplexní modely.

Proto dnes představujeme ACREA Text Analytics. Modul pro všechny uživatele IBM SPSS Statistics nebo PS Imago PRO, které také zajímá analýza textu, ale chtějí se soustředit především na analýzu sentimentu a extrakci termínů.

Modul dokáže klasifikovat dokumenty podle sentimentu, to znamená, že jednotlivé výstupy lze ohodnotit dle postoje pisatele od velmi negativního až po velmi pozitivní. Zároveň je modul schopný extrahovat klíčová slova nebo témata a k textům tak přidat i set těchto klíčových slov, která dokument reprezentují. V zásadě tak nahrazuje lidského čtenáře. To snižuje množství času stráveného při pročítání textů a jejich kategorizaci. Analyzovat můžeme krátké i velmi dlouhé texty.

Více podrobností o ACREA Text Analytics se dočtete ZDE.

Rádi byste se o statistice a analýze dat dozvěděli více? Chcete se stát mistrem ve svém oboru nebo si jen potřebujete doplnit znalosti? V ACREA nabízíme širokou nabídku kurzů pro váš profesní růst. Máte-li jiný dotaz. Nebojte se využít naši nezávaznou konzultaci, při které vám rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a najdeme vhodné řešení.

společnost ACREA
ACREA CR je českou analytickou společností s tradicí od roku 1998. Poskytuje analytické, statistické a dataminingové služby, školení a software z řady IBM SPSS a Predictive Solutions. Název firmy je zkratkou pro Analytical CREAtivity, která vyjadřuje, že každý analytický projekt je pro nás unikátní a ke každému přistupujeme individuálně.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů