Zpět

Rozšíření obchodního oddělení

Společnost ACREA přijala 3 nové account managery

Slovenský tým posílil Dávid Žiaran, v České republice se obchodní oddělení rozrostlo o Jiřího Nekužu a Petra Čápa.

Po měsíční stáži v České republice se na Slovensko vrátil Dávid Žiaran, který převezme komerční sféru. Dávid Žiaran vystudoval na Akademii médii obor marketingová komunikace. Svou pracovní kariéru započal v rodinné firmě, další zkušenosti s obchodem a marketingem sbíral v technologických a webdesignových společnostech.

Český tým se rozrostl o 2 Account managery.

Prvním z nich je Petr Čáp. Po absolvování ČVUT (FEL, sdělovací technika) nastoupil na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou jako asistent a pracovník ve vývoji vědeckých měřících přístrojů. Na vývoji počítačově řízených přístrojů a jejich uplatnění například ve zdravotnictví a energetice se podílel i v několika dalších podnicích.  V roce 1992 založil s partnery společnost Proxima computers, s.r.o., kterou řídil a odpovídal za obchodní činnost. Po odprodeji podílu ve firmě se Petr Čáp věnoval obchodní a prezentační činnosti, například ve společnosti 3E Praha Engineering a TELECOMSPOL, s.r.o. Zde se již zaměřil na obchodní a analytickou činnost pro státní správu a významné korporátní zákazníky. Petr Čáp bude zodpovědný za sféru bankovnictví a telekomunikace.

Tím druhým je Jiří Nekuža, který nastoupil do společnosti ACREA CR na pozici Account Managera pro segment retail, utitility a průmysl. Jiří Nekuža vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor ekonomika zahraničního obchodu. Začátek jeho profesní kariéry je spojen s mezinárodním obchodem. Působil přes 15 let v PZO Centrotex a měl na starosti dovozy hotových textilních výrobků z Evropy a Dálného východu. Po roce 1989 obchodoval i s dalšími komoditami a tyto zkušenosti využil i při práci ve společnosti Tesco, kde do praxe zaváděl a koordinoval přímé dovozní operace pro hypermarkety  v celé východní Evropě. Zároveň pracoval jako člen týmu NSOT, který měl na starosti otvírání nových HM v Čechách a na Slovensku.  Tyto procesy dále rozvíjel při dvouletém působení ve společnosti Globus, kde měl na starosti nákupní oddělení textilních výrobků. V posledních 8 letech pracoval jako Sales Representative v segmentu B2B pro zahraniční společnosti, které se zabývají servisním pronájmem pracovního oblečení.